Destek > Püf Noktaları

Excel’e Veri Aktarımı: F12

Tüm kayıt listelerinden MS Excel’e kolayca veri aktarılabiliyor.

Bunun için, bir kayıt listesinde iken F12 fonksiyon tuşu ile “Excel’e Veri Aktarımı Seçenekleri” penceresi açılır. Bu pencerede kayıt listesinde yer alana kolonlar arasından seçim yapılır ve aktarımın yapılacağı Excel dosyasının adı belirlenir.

 

 

Raporlardan Tek Tıkla İlgili Kayıtlara Ulaşma

Sıklıkla başvurulan raporlara eklenen bu özellik sayesinde, ekrana alınan raporlarda ilgili kayıtlara kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Bunun için, üzerinde fare imlecinin soru işaretli hale geldiği bölgelerde sol fare tuşuna çift tıklanır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, fare imlecinin; fişler için “fiş numarası” alanı, kartlar için “kod” alanı gibi, kayıtların ayırt edici tekil bilgi alanlarının üzerine getirilmesidir.

 

Kolay Üç Sıfır (000) Ekleme

Sayısal veri girişi yapılan alanlarda boşluk tuşuna basıldığında üç sıfır (000) eklenir.

Sık Kullandığım Kayıtlar: F10

Tüm kayıt listelerinde, daha sonra kopyalarını kolayca oluşturabilmek amacıyla istenilen kayıtlar için işaret konulabiliyor.

Bunun için, bir kayıt listesinde iken F10 fonksiyon tuşu ile “Sık Kullandığım Kayıtlar” penceresi açılır. Bu pencerede yeni kayıt eklenebileceği gibi, daha önceden kaydedilmiş kayıtların adı ya da sıralaması değiştirilebilir.
– “Kopyala” düğmesi aracılığıyla, kayıt listesinde daha önceden işaretlenmiş kaydın bir kopyası oluşturulur.
– “Seç” düğmesi aracılığıyla, kayıt listesinde daha önceden işaretlenmiş kayda ulaşılır.
Yeni kayıt eklerken, bu kaydın sadece ekleyen kullanıcı ya da tüm kullanıcılar için geçerli kılınması için bir seçenek vardır.

Firmaların iş süreçlerini analiz ederek iş yönetim performanslarını yükseltmelerini ve değişen iş şartlarında her an hazır olmalarını sağlayacak çözümler sunmaktadır.

İletişim

google-location-icon-vector-google_places_pin_icon_black_white_line_art_coloring_book_colouring-1331pxAdres: Merkez Mah. Bağlar Cad. CBlok/4 Ofis Park, Kağıthane, İstanbul

phone-xxl   Tel: 0212 939 38 91
       Fax: 0212 939 37 07
email-icon  E-posta: destek@pro-cess.com.tr
supportIcon   Destek Hattı: +90 (850) 532-9-047

Sosyal Medyada Biz

facebook
instagram
Linkedin

© 2016 Process Yazılım | Tüm hakları saklıdır.